Wyszukiwarka

wyszukiwanie zaawansowane
w sprawie powołania doraźnej komisji przetargowej do postępowania o udzielenie zamówienia publicznego, którego przedmiotem jest dostawa elementów wyposażenia oraz materiałów i drobnego sprzętu laboratoryjnego do Centrum Analiz Winogrodniczych CAW, z podziałem na 2 części: Część 1 - zakup elementów wyposażenia, Część 2 - zakup materiałów i drobnego sprzętu laboratoryjnego w ramach projekt pn. “Innowacyjna technologia wytwarzania i rozlewu wina gronowego oraz sposób organizacji produkcji jako (...)
https://bip.upwr.edu.pl/akty-prawne/zarzadzenia/zarzadzenia-ws-powolania-komisji/2021-rok/zarzadzenie-nr-1182021k-rektora-uniwersytetu-przyrodniczego-we-wroclawiu-z-dnia-16-sierpnia-2021-roku-119.html
Dr Iga Kołodyńska i dr Sandra Rychel-Bielska zostały uhonorowane Stypendium Ministra Nauki dla Wybitnych Młodych Naukowców. Docenione prace badawcze mają ogromny potencjał do kształtowania przyszłości zarówno w dziedzinie genetyki roślin, jak i zarządzania krajobrazem.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/naukowczynie-upwr-ze-stypendium-dla-wybitnych-mlodych-naukowcow-4391.html
Vaikunthavasan Thiruchenthooran, doktorant Szkoły Doktorskiej UPWr w ramach pracy doktorskiej zajmuje się badaniami nad możliwościami wykorzystania dobrze znanych i powszechnie stosowanych leków z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ) do walki z rakiem. Zastosowanie dostępnych na rynku leków do nowych celów terapeutycznych określane jest mianem repozycjonowania leków (z ang. drug repurposing) i cieszy się obecnie ogromnym zainteresowaniem ze strony przemysłu farmaceutycznego.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/doktorant-upwr-bada-uzytecznosc-nowych-formulacji-nlpz-do-walki-z-rakiem-4374.html
O nawalnych opadach deszczu, które przynoszą więcej strat niż zysków dla środowiska, retencjonowaniu wody i naszych nawykach, które wbrew pozorom mogą wiele zmienić, rozmawiamy z prof. Ewą Bursztą-Adamiak z Instytutu Inżynierii Środowiska UPWr.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/eksperci-upwr-4409.html

https://bip.upwr.edu.pl/uniwersytet/wladze-uczelni/rada-uczelni/rada-uczelni-jest-nowym-organe-1.html
Jak skutecznie przekazywać wiedzę, odpowiadając na potrzeby studentów i jednocześnie zapewniając, że będą oni przygotowani do zawodowych wyzwań? Prof. Jan Kapłon, podkreśla, że podstawą sukcesu w nauczaniu jest słuchanie studentów i rozumienie wartości praktycznego podejścia do edukacji.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/efektywna-dydaktyka-sztuka-laczenia-teorii-z-praktyka-4461.html
Stypendium Ministra Edukacji i Nauki, przysługujące studentom za osiągnięcia naukowe, artystyczne lub sportowe, zostało przyznane m.in. trojgu studentom Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/troje-studentow-z-upwr-ze-stypendium-ministra-3771.html
Prof. Joanna Szyda: – Szkoła Doktorska UPWr to szansa dla ambitnych i pracowitych. Analiza danych, big data, data mining to nowoczesne narzędzia, które pozwalają naukowcom zupełnie inaczej spojrzeć na zwierzęta i mikroorganizmy, które badają.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/szkola-doktorska-upwr--prof-szyda-i-analiza-bioinformatyczna-3520.html
Blisko 70 tysięcy złotych z aukcji, puszek i sprzedaży katalogów. Żywiołowy Marek Obszarny, fantastyczny Artur Andrus i chór Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu w nowej odsłonie – X Koncert Noworoczny był wielkim sukcesem.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/x-jubileuszowy-koncert-noworoczny-za-nami-3354.html
Uprawiana była od dawna, ale odkrył ją ponownie w latach 20. XX wieku prof. Kazimierz Rouppert. Fasola z orzełkiem to efekt samoistnej mutacji. Pod zaborem rosyjskim za jej uprawę groziły wysokie kary. Tradycyjnie dodawano ją do potraw wigilijnych jako symbol tęsknoty za wolnością i niepodległością.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/jesli_swieto_to_z_fasola_niepodleglosci-262.html

Rezultaty: 1221 - 1230 z 147 podstron

  • 1
  • 122
  • 123
  • 124
  • 147