Na półkach w gabinecie prof. Barbary Kwiatkowskiej z Instytutu Biologii Środowiskowej leżą obok siebie czaszki średniowiecznych wrocławskich mieszczan, odlewy czaszek przodków człowieka i rekonstrukcje ich wyglądu. Nad nimi złota statuetka Oscara, którą prof. Kwiatkowska otrzymała od studentów żegnających się z uczelnią. Złoty środek na dobry kontakt ze studentami? Uprzejmość, szacunek i życzliwość. Tylko tyle i aż tyle.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/prof-barbara-kwiatkowska-oscar-i-historyczne-sledztwa-3525.html
Katedra Patologii - badania naukowe
Ocena przebudowy miokardium psów z kardiomiopatią rozstrzeniową (DCM) i chorobą zastawki mitralnej (MMVD).Zespół: lek. wet. Izabela Janus, dr hab. Marcin Nowak prof. nadzw, dr Rafał Ciaputa, dr Małgorzata Kandefer-Gola, prof. dr hab. Janusz A. Madej (we współpracy z Kat. Chorób Wewnętrznych: dr hab. Agnieszka Noszczyk-Nowak, prof. dr hab. Urszula Pasławska)
Kardiomiopatia rozstrzeniowa (DCM) oraz choroba zastawki mitralnej (MMVD) są najczęstszymi chorobami (...)
https://wmw.upwr.edu.pl/wydzial/struktura/katedra-patologii/badania-naukowe-kp
Komórki macierzyste zwierząt to wyjątkowo cenny materiał. Naukowcy sprawdzili, że pobrane z pępowiny kotów mają różne właściwości. Można je wykorzystać w medycynie regeneracyjnej i do wspomagania rozrodu. Budzą nadzieje, ale i dylematy – gdzie są granice ingerencji genetycznej u zwierząt?
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/komorki-do-zadan-specjalnych-4074.html
Witamy w progach Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu! Dostaliście się na studia, ale nowa szkoła, a dla niektórych nowe miasto to wiele zagadek i pytań. Dlatego przygotowaliśmy dla Was przewodnik, w którym znajdziecie wszystkie potrzebne informacje, by odnaleźć się na pierwszym roku.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/podreczny-przewodnik-studenta-3624.html
Magnificencje, Ekscelencje,
Wielce szanowne Panie, dostojni Panowie,
Drodzy Przyjaciele,
minęły trzy lata od rozpoczęcia naszej kadencji i podjęcia misji kierowania Uniwersytetem Przyrodniczym we Wrocławiu. Na początku kadencji naszym ambitnym założeniem, a nawet trudno wyobrażalnym, był program dla Dolnego Śląska „Zielonej Doliny Żywności dla Zdrowia” jako czynnik wprowadzający nas do uniwersytetu trzeciej generacji (3G). Szczęście nam sprzyjało. Jak się okazało nasz uniwersytet w 2018 (...)
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/przemowienie-rektora-rok-akademicki-2019-2020
Katedra Biochemii i Biologii Molekularnej - badania naukowe
Molekularne podstawy chorób zwierząt i ludzi
Rola adhezyn FimH fimbrii typu 1 w patogenezie zakażeń pałeczkami Salmonella.
Zespół: prof. dr hab. Maciej Ugorski, dr hab. Krzysztof Grzymajło, prof. uczelni, lek. wet. mgr Aleksandra Orłowska, lek. wet. Agata Mikołajczyk
Bakterie z rodziny Enterobacteriacae, łącznie z rodzajem Salmonella, posiadają na swojej powierzchni włókienkowate organella noszące nazwę fimbrii typu 1. Fimbrie te (...)
https://wmw.upwr.edu.pl/wydzial/struktura/katedra-biochemii-i-biologii-molekularnej/badania-naukowe
Umożliwia przechowywanie danych (np. plików cookie) związanych z reklamami.
Zgoda
Określa stan zgody na wysyłanie do Google danych użytkownika związanych z reklamami.
Zgoda
Określa stan zgody na reklamy spersonalizowane.
Zgoda
Umożliwia przechowywanie danych (np. plików cookie) dotyczących statystyk, np. czasu trwania wizyty.
Zgoda
Umożliwia przechowywanie danych, które obsługują funkcje witryny lub aplikacji, np. ustawień języka.
Zgoda
Umożliwia przechowywanie danych dotyczących personalizacji, np. rekomendacji filmów
Zgoda
Umożliwia przechowywanie danych związanych z zabezpieczeniami, takimi jak funkcja uwierzytelniania, zapobieganie oszustwom i inne mechanizmy ochrony użytkowników.