Wyszukiwarka

wyszukiwanie zaawansowane
To co dla gleboznawcy jest glebą, przeciętny Kowalski nazywa ziemią i choć pojęcia te mają różne definicje, to prof. Cezary Kabała jest wyrozumiały. – Każde określenie żyje swoim życiem i z czasem nabiera wielu znaczeń, w tym potocznych, dalekich od ścisłości naukowej – tłumaczy naukowiec UPWr, który podczas ostatniego kongresu Międzynarodowej Unii Gleboznawczej w Glasgow wybrany został na przewodniczącego grupy zajmującej się klasyfikacją gleb.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/prof-kabala--gleba-to-zycie--skarb-ukryty-pod-stopami-3875.html
Klub do nawiązywania relacji międzykulturowych, zielona ściana w patio gmachu głównego, stacja ładowania małej eletromobilności czy Bee&Chill Patio w bibliotece – to tylko część projektów zgłoszonych do Budżetu Partycypacyjnego UPWr. Trzy z nich to inicjatywa studencka, cztery – pracownicza. Do piątku, 8 kwietnia można zagłosować na ten najciekawszy, najlepszy, ulubiony.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/budzet-partycypacyjny-upwr--zaglosuj-i-zmien-uczelnie-3772.html
Trzy nasze projekty otrzymały finansowanie w ramach konkursu PRELUDIUM BIS 3 ogłoszonego przez Narodowe Centrum Nauki. Dzięki niemu wyłonieni w ramach konkursu doktoranci Szkoły Doktorskiej UPWr wraz z promotorami będą prowadzić badania nad zdrowymi słodzikami, pozycjonowaniem multi-GNSS oraz wykorzystaniem połączonych technik emulgowania i suszenia owoców w celach prozdrowotnych.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/preludium-bis-3-dla-naukowcow-upwr-3788.html
Sześć projektów zgłoszonych przez naukowców z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu zakwalifikowało się do kolejnej edycji programu Mozart, wspieranego przez gminę Wrocław i organizowanego przez Wrocławskie Centrum Akademickie.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/mozart_2019_szesc_projektow_z_upwr-17.html

https://bip.upwr.edu.pl/uniwersytet/komisje--rzecznicy--pelnomocnicy/komisje-rektorskie/komisje-rektorskiekomisja-ds-5.html
Panie z dziekanatu Wydziału Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji w pracy pomagają studentom szczęśliwie ukończyć studia, a po pracy realizują swoje pasje, do których należą m.in. podróże, książki, a nawet jazda konna.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/na-uczelni-to-panie-z-dziekanatu-a-po-pracy-podrozniczki-milosniczki-ksiazek-rowerzystki-3838.html

https://upwr.edu.pl/uczelnia/imprezy-uczelniane/koncert-noworoczny/koncert-noworoczny-2021/aukcja-charytatywna-on-line/katalog-aukcyjny-1.html
Teledetekcja – najprostszy opis wyjaśnia, że to wykonywane za pomocą specjalistycznych czujników badania zdalne, a więc przeprowadzane z samolotów, przestrzeni kosmicznej lub z powierzchni ziemi. Na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu – 13 grudnia – będzie można poznać tajemnice teledetekcji. I wybrać studia magisterskie z nowej specjalności. Uwaga: nie trzeba być geodetą i kartografem.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/geodezja-na-upwr-studia-dla-ciekawych-i-ambitnych-3949.html
Ta zbrodnia miała pozostać tajemnicą. Gestapowiec przesłuchujący Karolinę Lanckorońską tak był pewien, że aresztowana nie przeżyje, że opowiedział jej, co się stało na Wzgórzach Wuleckich we Lwowie w lipcu 1941 roku. Lanckorońska przeżyła i napisała raport o mordzie profesorów lwowskich.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/pamietamy_o_zamordowanych_profesorach_lwowskich-538.html
Jako ostatnie koła w cyklu artykułów o studenckich kołach naukowych przedstawiamy te z Wydziału Przyrodniczo-Technologicznego. Ale jak to się mówi, ostatni będą pierwszymi.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/przewodnik-po-kolach-naukowych-wp-t-3834.html

Rezultaty: 211 - 220 z 23 podstron