Wyszukiwarka

wyszukiwanie zaawansowane
Prof. Aneta Wojdyło, dr Paweł Lochyński, dr Tomasz Strzała i dr hab. Szymon Szewrański – ich projekty znalazły się w szóstej, ostatniej edycji programu partnerstwa naukowo-biznesowego MOZART.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/czworo_naukowcow_upwr_w_programie_mozart-492.html
Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu to pierwsza uczelnia w Polsce, która została członkiem globalnej organizacji OGC (Open Geospatial Consortium), czuwającej nad opracowaniem i popularyzacją standardów danych przestrzennych.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/uniwersytet-przyrodniczy-we-wroclawiu-przystepuje-do-ogc-3480.html
Numer oferty:  06/2020/TŻ  Nazwa rozwiązania:  Receptura oraz technologia wytwarzania ciasta kruchego na bazie mąki gryczanej  Opis rozwiązania: Ze względu na specyficzne cechy sensoryczne gryki i jej przetworów, nie jest ona chętnie wykorzystywana w produkcji wyrobów ciastkarskich. Podstawą niniejszego rozwiązania jest receptura oraz technologia wytwarzania ciasta kruchego na bazie mąki gryczanej o parametrach zbliżonych do tradycyjnego ciasta kruchego, ale o znacznie wyższym potencjale (...)
https://upwr.edu.pl/wspolpraca/oferta-dla-biznesu/oferta-technologiczna/kruche-ciasto-z-maki-gryczanej
Numer oferty:  08/2020/TŻ  Nazwa rozwiązania:  Wykorzystanie szczepu drożdży Yarrowia lipolytica S-6 w produkcji drożdży paszowych z makuchów konopnych  Opis rozwiązania: Oferowana technologia oparta jest o produkcję drożdży paszowych na pożywce z makuchów konopnych. W Polsce istnieje kilkadziesiąt firm zajmujących się tłoczeniem oleju konopnego a, co za tym idzie, posiadających makuchy konopne do dalszego wykorzystania. Proces produkcji biomasy drożdży jest bardzo prosty i przyjazny dla (...)
https://upwr.edu.pl/wspolpraca/oferta-dla-biznesu/oferta-technologiczna/drozdze-paszowe-z-makuchow-konopnych

https://upwr.edu.pl/wspolpraca/projekty/narodowe-centrum-nauki/miniatura/miniatura-4-11.html

https://upwr.edu.pl/badania/doktoranci/obrony-doktoratow/mgr-inz-dominika-grabolus-4-11-2022-r--48.html
Konferencja odbyła się pod honorowym patronatem JM Rektora Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu prof. dr hab. Tadeusza Trziszki i Dziekana Wydziału Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji prof. dr hab. inż. Bernarda Kontnego a zorganizowana została przez Centrum Modelowania Procesów Hydrologicznych Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu we współpracy z Politechniką Wrocławską, Uniwersytetem Wrocławskim i Towarzystwem Naukowym Inżynierii i Gospodarki Wodnej, w dniu 22 listopada 2019
https://wiksig.upwr.edu.pl/wydzial/struktura/instytut-inzynierii-srodowiska/aktualnosci/nasi-pracownicy-wspolorganizatorami-konferencji-naukowo-technicznej-pt--modelowanie-procesow-hydrologicznych-zagadnienia-modelowania-w-sektorze-gospodarki-wodnej-81.html
W minionym już 2021 roku mury naszego Wydziału odwiedzili uczniowie liceum i technikum z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Technicznych w Rakowicach Wielkich. Trzydziestu trzech uczniów wraz z Panią Wicedyrektor Moniką Citow oraz nauczycielką fizyki i chemii Panią Justyną Cieślak zapoznało się z ofertą dydaktyczną naszego Wydziału i zapleczem naukowo-dydaktycznym.
https://wiksig.upwr.edu.pl/wydzial/struktura/instytut-inzynierii-srodowiska/aktualnosci/uczniowie-zespolu-szkol-ekonomiczno-technicznych-w-rakowicach-wielkich-w-laboratoriach-instytutu-inzynierii-srodowiska-116.html
W organizowanym po raz pierwszy konkursie „Uniwersytety Europejskie – sojusze przyszłości” Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu nominowany był do nagrody w kategorii Wsparcie dla Ukrainy.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/nominowani-za-wsparcie-dla-ukrainy-4073.html
w sprawie powołania Rektorskiej Komisji do spraw Etyki Badań Naukowych
https://bip.upwr.edu.pl/akty-prawne/zarzadzenia/zarzadzenia-ws-powolania-komisji/2023-rok/zarzadzenie-nr-52023k-rektora-uniwersytetu-przyrodniczego-we-wroclawiu-z-dnia-4-stycznia-2023-roku-5.html

Rezultaty: 231 - 240 z 75 podstron

  • 1
  • 23
  • 24
  • 25
  • 75