Wyszukiwarka

wyszukiwanie zaawansowane
Polski Związek Producentów Roślin Zbożowych i Uniwersytet TAMU w Teksasie co roku organizuje wymianę młodych rolników Polska – Teksas. W programie mogą wziąć udział osoby do 30. roku życia. W 2017 wybrano 10 osób – troje w Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/studenci_upwr_w_programie_uniwerystetu_tamu-446.html
Pięcioro studentów z programu wymiany międzynarodowej Erasmus, z Niemiec, Portugalii, Słowenii, Azorów i Ekwadoru opowiada o swoich rodzinnych tradycjach bożonarodzeniowych.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/swieta-bozego-narodzenia-oczami-zagranicznych-studentow-3676.html
Ta zbrodnia miała pozostać tajemnicą. Gestapowiec przesłuchujący Karolinę Lanckorońską tak był pewien, że aresztowana nie przeżyje, że opowiedział jej, co się stało na Wzgórzach Wuleckich we Lwowie w lipcu 1941 roku. Lanckorońska przeżyła i napisała raport o mordzie profesorów lwowskich.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/pamietamy_o_zamordowanych_profesorach_lwowskich-538.html
Krzesimir Dębski, autor Kantaty Uniwersyteckiej skomponowanej na 70-lecie Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu o swoich kresowych i dolnośląskich korzeniach, uniwersyteckich powinnościach i o muzyce, która płynie z serca.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/krzesimir-debski--prawdziwe-pomniki-budujemy-codziennie-swoja-praca-3625.html
Dzięki umowom z podmiotami zewnętrznymi, studenci zdobywają praktyczne umiejętności z zakresu swoich studiów. Jednym z takich miejsc jest pałacowy park w zabytkowym kompleksie w CiechanowicachWielkich, którego właściciel podpisał umowę z Wydziałem Przyrodniczo-Technologicznym UPWr.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/studenci_wp_t_ucza_sie_w_zabytkowym_parku-411.html
Prorektor do spraw innowacji i współpracy z gospodarką była skazana na karierę naukową. Na liście spraw najważniejszych w życiu jest oczywiście rodzina, ale i tak to pracy poświęca najwięcej czasu. Na szczęście rodzina świetnie to rozumie!
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/anna_chelmonska_soyta_opetana_nauka-716.html
Nagrody w dziedzinie dydaktycznej indywidualne i zespołowe I, II i III stopnia: dr Wiesław BIELAS dr inż. Małgorzata BINIAK-PIERÓG dr inż. Anna BOCHEŃSKA-SKAŁECKA dr Hieronim BOROWICZ dr hab. inż. Kazimierz ĆMIELEWSKI, prof. nadzw. dr Grzegorz DEJNEKA dr Kamila GLIŃSKA-SUCHOCKA dr inż. Mirosław KACZAŁEK dr hab. inż. Robert KALBARCZYK, prof. nadzw. Dr inż. Jan KAZAK dr Liliana KICZAK dr inż. Wojciech KILIAN dr Katarzyna KOSEK-PASZKOWSKA                                          dr inż. Piotr (...)
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/lista-nagrodzonych-2016
Na początku były studia z odnawialnych źródeł energii, ale ciekawsze okazało się opracowywanie procesów pozyskiwania zdrowej żywności. Dla Klaudii Masztalerz, doktorantki w Instytucie Inżynierii Rolniczej najważniejsze jest, by nie dać się zamknąć z pomysłami w laboratorium. Chce przekuwać je w produkcję zdrowego i smacznego jedzenia. Chętnie czerpie z doświadczeń zagranicznych, ale swoją przyszłość widzi tylko w Polsce.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/klaudia-masztalerz--nie-widze-siebie-na-zawsze-zamknietej-w-laboratorium-3489.html
Zrzeszenie Absolwentów Wydziału Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu prowadzi oficjalną działalność od 13 lipca 1964 roku, czyli od momentu uzyskania osobowości prawnej na podstawie decyzji Prezydium Rady Narodowej m. Wrocławia. Zgodnie z tą decyzją i na podstawie przyjętego statutu zostaliśmy zarejestrowani pod nazwą „Zrzeszenie Absolwentów Wydziału Melioracji Wodnych Akademii Rolniczej we Wrocławiu”, która obowiązuje do dnia dzisiejszego. (...)
https://wiksig.upwr.edu.pl/wydzial/absolwenci/kroniki
Wyróżnienia, nagrody, promocje, uroczystość nadania doktoratu honoris causa prof. Andrzejowi Mockowi, Jarmark Pawłowicki pełen atrakcji (i dobrej zabawy) – Święto Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu za nami.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/swieto-uniwersytetu-przyrodniczego-za-nami-3804.html

Rezultaty: 271 - 280 z 30 podstron

  • 1
  • 27
  • 28
  • 29
  • 30