Wyszukiwarka

wyszukiwanie zaawansowane
w sprawie powołania odwoławczej komisji oceniającej
https://bip.upwr.edu.pl/akty-prawne/zarzadzenia/zarzadzenia-ws-powolania-komisji/2021-rok/zarzadzenie-nr-2022021k-rektora-uniwersytetu-przyrodniczego-we-wroclawiu-z-dnia-19-listopada-2021-roku-202.html
W roku 1951 utworzono Zakład Języków Obcych, ale już po dwóch latach, na mocy zarządzenia Ministra Szkolnictwa Wyższego z 2 lutego 1953 r., we wszystkich uczelniach wyższych powołane zostały międzywydziałowe jednostki dydaktyczne zwane Studium Języków Obcych, przemianowane następnie na Studium Praktycznej Nauki Języków Obcych (SPNJO). Pierwszym kierownikiem naszego SPNJO był dr Franciszek Jankowski. W roku 1955 w wyniku reorganizacji SPNJO wszyscy pracownicy, z wyjątkiem Gwido Wrzosińskiego, (...)
https://sjo.upwr.edu.pl/studium/historia
W 72. rocznicę pierwszego akademickiego wykładu na Uniwersytecie Wrocławskim obchodzono uroczyście święto nauki. Były nagrody, wyróżnienia, słowa uznania i wykład przewodniczącego KRUWiO, prof. Marka Ziętka.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/swieto-nauki-we-wroclawiu-2017-3336.html
O roślinach świąt Bożego Narodzenia, ich pochodzeniu, symbolice i rzeczywistym wpływie na zdrowie opowiada prof. Ewa Fudali – biolog z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/nie_tylko_choinka-465.html
Co warto wiedzieć o Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu, jednej z najlepszych uczelni przyrodniczych w Polsce? Przedstawiamy UPWr w pigułce.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/uniwersytet_przyrodniczy_w_pigulce-495.html
Po raz kolejny opublikowano listę najlepszych naukowców pod względem cytowalności ich publikacji. Wśród niemal 190 tys. najbardziej wpływowych naukowców na świecie znalazło się aż siedmioro związanych z Uniwersytetem Przyrodniczym we Wrocławiu.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/naukowcy-upwr-w-rankingu-najczesciej-cytowanych-na-swiecie-3670.html
Prof. Mirosław Anioł Sposób otrzymywania 1,3-diarylo-propan-1-onu 2’-hydroksy-4-butylochalkon i sposób otrzymywania 2’-hydroksy-4-butylochalkonu 2’-hydroksy-4-propoksychalkon i sposób otrzymywania 2’-hydroksy-4-propoksychalkonu 2’-hydroksy-4-propylochalkon i sposób otrzymywania2’-hydroksy-4-propylochalkonu 3’-Amino-4-karboksychalkon i sposób otrzymywania 3’-amino-4-karboksychalkonu 2’-Amino-4-karboksychalkon i sposób otrzymywania 2’-amino-4-karboksychalkonu Prof. Jerzy Bieniek Zestaw do (...)
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/lista-zdobywcow-patentow--swieto-upwr--listopad-2019
Kochała życie, była pełna naukowej ciekawości i pasji. Nawet na emeryturze miała tyle pomysłów, że młodzi mogli jej tylko pozazdrościć. Prof. Bronisława Chełmońska, jedna z twórczyń polskiej szkoły inseminacji drobiu, zmarła 8 kwietnia 2020 roku.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/pozegnalismy-prof-bronislawe-chelmonska-1279.html
Zakład Anatomii Zwierząt: Badania naukoweProf. dr hab. Maciej JaneczekDr hab. Aleksander Chrószcz, prof. uczelni Badania z zakresu archeozoologii i paleopatologii, badania in vivo na modelach zwierzęcych. Współpraca z Instytutem Archeologii Uniwersytetu Wrocławskiego i Instytutem Archeologii i Etnologii PAN we Wrocławiu, Instytutem Archeologii Słowackiej Akademii Nauk w Nitrze, Katedrą Anatomii Zwierząt Wydziału Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, Zakładem Chirurgii (...)
https://wmw.upwr.edu.pl/wydzial/struktura/katedra-biostruktury-i-fizjologii-zwierzat/badania-naukowe-katedra-biostruktury
Młodzi, zdolni naukowcy z nieprzeciętnymi osiągnięciami (stypendia i nagrody Fundacji na rzecz Nauki Polskiej, premiera, ministra nauki, granty programu LIDER) spotkali się z prof. Jarosławem Bosym, rektorem UPWr na „śniadaniu ludzi z pasją”, by porozmawiać o przyszłości UPWr i ich roli w jej budowaniu.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/o-przyszlosci-uczelni-z-mlodymi-naukowcami-4243.html

Rezultaty: 511 - 520 z 59 podstron

  • 1
  • 51
  • 52
  • 53
  • 59